Spotkania z Duchem Miejsca, Zębem Czasu, Białym Krukiem i Łaskawą Muzą
2014
WARSZTATY
dla dzieci i młodzieży
oraz dla nauczycieli
i animatorów kultury.
MATERIAŁY EDUKACYJNE
Zabytkomaniak
KONKURS NA KOMIKS
Niezwykłe losy zabytku
„Spotkania z Duchem Miejsca, Zębem Czasu, Białym Krukiem i Łaskawą Muzą” to projekt edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem jest zainteresowanie młodych dziedzictwem kulturowym. W czasie warsztatów uczestnicy poznają szereg nowych pojęć m.in. relikt przeszłości, rezerwat archeologiczny; dowiedzą się ile w Polsce jest zabytków oraz jakie są różnice między ochroną i opieką nad zabytkami i ich formami, zobaczą różne przejawy kultury tradycyjnej, zapoznają się z elementami pracy archeologa i konserwatora, a także będą mieli okazję wypełnić kartę zabytku czy zapoznać się z ewidencją i rejestrem zabytków z okolicy. Wspólnie zastanowimy się jakie wartości płyną z dziedzictwa i spróbujemy odpowiedzieć na pytania jak stworzyć szkolną izbę pamięci lub wirtualne muzeum.
W ramach projektu odbędą się WARSZTATY EDUKACYJNE dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli i animatorów kultury. Moduł pierwszy zorganizowany zostanie w 15 szkołach na terenie województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Moduł drugi jest skierowany do nauczycieli i przeprowadzony zostanie w Krakowie oraz Kielcach.
Zachęcamy do udziału w projekcie, korzystania z MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH prezentowanych na stronie internetowej oraz tworzenia Szkolnych Klubów Zabytkomaniaków.
„Spotkaniom z Duchem Miejsca, Zębem Czasu, Białym Krukiem i Łaskawą Muza” towarzyszy ogólnopolski KONKURS NA KOMIKS dla dzieci i młodzieży prezentujący niezwykłe losy wybranego zabytku.
Miejsce realizacji: MODUŁ 1: Małopolska: Tylicz, Krynica Zdrój, Łąkta Górna, Łąkta Dolna, Czyżowice, Piwniczna Zdrój, Dobra, Łapanów, Sucha Beskidzka, Orawka; Świętokrzyskie: Nagłowice, Czarnca, Secemin, Bieliny, Maleniec; MODUŁ 2: Kielce, Kraków.